Ondřej Hejma o hrůzostrašném zážitku: Hrozilo mu bičování a trest smrti

Ondřej Hejma je nejen frontman kapely Žlutý pes, ale také velký cestovatel a dobrodruh. Několikrát se zmínil i o stopovaní v cizích zemích. Jeho dobrodružná povaha ho však zavedla do situace, z které si nese psychickou újmu, jíž bude mít na paměti do konce svého života!

Ondřej Hejma, který několikrát usedl v porotě pěvecké soutěže SuperStar, se netajil nikdy svou vášní k cestování. Za svůj život navštívil mnoho míst a odnesl si tak spoustu zážitků. Jedna z dobrodružných cest však pro Ondřeje Hejmu neskončila tak, jak si představoval. A prošel si naprostým peklem.

Autostopem do Nepálu

Vrátíme se v čase do sedmdesátých let, kdy k celé této nešťastné události došlo. Ondřej Hejma se rozhodl pro dobrodružnou cestu do Nepálu, kam se vydal stopem, což je vcelku riskantní. Ale jelikož byl odjakživa velkým dobrodruhem, vždy se do všeho pouštěl beze strachu. I přes to, že se rozhodl pro tak nebezpečný způsob dopravy, paradoxně se mu stala osudnou až kontrola na íránských hranicích.

Zatčen na íránských hranicích

Jeho kroky vstříc zážitkům skončily na íránských hranicích, kde byl zatčen za nesrovnalosti v dokumentech. Podle informací webu Týden se mělo jednat o přetažení tranzitního víza o jeden jediný den. Následkem toho byl obviněn ze špionáže a z íránských hranic český zpěvák putoval rovnou do vězení.

Nejobávanější věznice světa

Íránské věznice jsou jedny z nejobávanějších věznic vůbec. Dochází zde k nelidskému zacházení vězňů v podmínkách, které si nedokážeme představit ani v těch nejhorších nočních můrách. Podle informací webu Securitymagazin někteří ze zadržených při protivládních nepokojích tvrdili, že zde dochází i k brutálnímu napadání sexuální povahy.

Hrozil mu trest smrti

Ondřej Hejma se tak ocitl v situaci, z které naprosto mrazí. Dle informací deníku Moje Šťastná Hvězda mu hrozilo bičování a v nejhorším případě i trest smrti, což se zpěvákem opravdu zamávalo. Ačkoli se íránské úřady s nikým nepářou a nemají sebemenší slitování, celá situace se naštěstí brzy vysvětlila a Ondřej Hejma byl po dvou dnech z vězení propuštěn. Následky tohoto hrůzného zážitku si však ponese po celý svůj život, jelikož každá jeho cesta je ovlivněna traumatem, který v sedmdesátých letech prožil.

Zdroj: tyden.cz, securitymagazin.cz, Moje Šťastná Hvězda, Redakce