Josef Laufer (83) stále zůstává v umělém spánku. Bojovat ale nepřestal!

Herec Jiří Laufer už 3. rok tráví na nemocničním lůžku ve vegetativním stavu. Letos v srpnu oslavil své třiaosmdesáté narozeniny, bohužel ale stále v nemocnici. Josef šel v roce 2020 na plánovanou operaci srdeční chlopně, jenže nastaly komplikace, psal časopis Blesk.

Při zákroku se objevily problémy s dírkou v srdci a herec už se po zásahu neprobral. Chyběl na březnové premiéře muzikálu Ostrov pokladů, jehož je spoluautorem, i na oslavách 20 let Divadla Broadway. Za tatínka ale zaskočila dcera Ester Lauferová (51). „Samozřejmě to není takové, jako kdyby tady byl on. Nedokážu ho nahradit. Ale jsem tady kvůli němu a za něj,“ řekla tehdy Blesku s tím, že o tátovi zatím nemá žádné novinky.

11. srpna by normálně Josef slavil své narozeniny. Ale už třetím rokem je jeho rodina slaví u jeho postele v nemocnici. „Nenapadlo by mě to, že třetí narozeniny v řadě budeme slavit takhle. S každým blízkým, kterého máte rád a nemůžete mu pomoci, nemůžete s jeho stavem nic udělat, je to těžké. Stále si přeju, aby to dopadlo dobře, naděje a víry ve zlepšení se nevzdám, ale jsem i realista,“ cituje Ester deník Extra.

Ester chápe, že stav jejího tatínka veřejnost zajímá, a tak nemá problém médiím říct, kdyby se jeho stav nějak radikálně změnil. Pendlování mezi její vlastní rodinou a nemocnicí jí neskutečně vyčerpává, ale vzdát to rozhodně nechce. A to ani Josef. „S tátou je to pořád stejný, ale stále bojuje a má chuť žít, a tak bojují lékaři i já. Dokud to nevzdá on, má smysl se snažit o zlepšení a věřit, že bude líp,“ doufá Ester, která je ráda, že si lidé na jejího otce vzpomenou aspoň prostřednictvím muzikálu Ostrov pokladů, který se líbí i dětem a stále se hraje.

Zdroje: blesk.cz, extra.cz