Zvláštní požadavek Schwarzenberga († 85) ohledně pohřbu. Čím bude pohřeb neobvyklý?

Zesnulý politik a potomek šlechtického rodu Karel Schwarzenberg (†85) bude mít pohřeb 9. prosince i se státními poctami. Kde konkrétně se bude smuteční obřad odehrávat a v čem bude neobvyklý?

V úvahu připadala i možnost, že by měl Karel Schwarzenberg státní pohřeb. Nakonec se však rozhodlo, že to bude pohřeb se státními poctami, jaký měl v roce 2019 i Karel Gott (†80). Smuteční obřad bude probíhat v pražské Katedrále svatého Víta. „Podle mě je to dostatečně důstojná varianta, státní pohřeb je vyhrazen pro prezidenty, pan Schwarzenberg nevykonával tento úřad,“ uvedl pro portál Blesk.cz poslanec české politické strany TOP 09 Matěj Ondrěj Havel.

Kníže měl o místě svého pohřbu jinou představu, protože si ho přál v Kostelu Nejsvětějšího Salvátoru v pražské akademické farnosti, kam pravidelně docházel na bohoslužby. Do tohoto kostela by se však vzhledem k jeho menší rozloze nevešli všichni truchlící. Zajímavostí pohřbu je také výběr písní, o kterém informoval portál Seznam Správy kněz Tomáš Halík. Na smuteční bohoslužbě totiž zazní hymnus Dies irae v gregoriánské podobě a také vánoční píseň Narodil se Kristus Pán, kterou měl zesnulý politik velmi rád.