Zesnulá Jana Hlaváčová (†85): Osud se s ní moc nemazlil, po smrti druhého manžela žila v ústraní

V sobotu před půlnocí zemřela skvělá herečka Jana Hlaváčová. Za svůj herecký život ztvárnila spoustu ikonických rolí, z nichž jednou je role sestřičky Toničky z filmu Jak básníkům chutná život. Jejím posledním filmem bylo drama Viditelný svět z roku 2011. Pak Jana ukončila svou kariéru kvůli propuknutí Parkinsonovy choroby. Na nejzásadnější momenty jejího života se podíval, mimo jiné, i web Expres.

Jana Hlaváčová byla nejčastěji spojována s hercem Luďkem Munzarem (†85), kterého si vzala za manžela v roce 1965. I pro něj to bylo druhé manželství, které mu vydrželo až do je smrti v roce 2019. Poznali se v Národním divadle, kde oba hráli a které pak i oba opustili. Narodila se jim dcera Barbora (52), která je dnes také herečkou a je vdaná za herce Martina Trnavského.

Jana však ještě před Munzarem žila v manželství s hercem Jiřím Michným, který ale bohužel v pouhých 34 letech zemřel na roztroušenou sklerózu. Jana tak zůstala se společnou dcerou Terezou (55) sama. Zatímco Bára se vydala po dráze herectví, Tereza pracuje u městské policie v Kutné hoře, zjistil deník Aha. O slávu nestojí.

Jak už bylo řečeno, v roce 2011 Jana svou hereckou kariéru ukončila. V té době u ní propukla Parkinsonova choroba. Když zemřel Luděk Munzar, Jana se stáhla do ústraní a ztratila i chuť k životu. Přestala se stýkat s okolím i sestrou Danou (78). Mluvila o sobě jako o ležáku a pečovala o ni dcera Bára s manželem. Bára je, podle informací časopisu Blesk, velmi vděčná, že její maminka odešla z profesorského místa na DAMU, kde studovala. Nechtěla aby si o její dceři mysleli, že má protekci.

Zdroje: Expres, Aha!, Blesk