Zemřel muž, kterému Madonna vděčí za svou slávu. Zavzpomínala na první setkání se Seymourem Steinem

Ve věku 80 let zemřel Seymour Stein, hudební manažer a spoluzakladatel nahrávací společnosti Sire Records. Nastartoval kariéru například punk-rockové kapele Ramones, ale také Madonně. Ta ho v roce 1982 zaujala natolik, že s ní podepsal smlouvu i ve chvíli, kdy zrovna ležel na nemocničním lůžku. Steinovo úmrtí Madonně doslova vzalo dech, jak píše ve svém instagramovém příspěvku.

Zpěvačka na Instagramu sdílela několik společných fotografií se Seymourem Steinem a zavzpomínala na jejich první setkání. Steina označila za jednoho z nejvlivnějších mužů ve svém životě a dle svých slov mu tak bude navždy vděčná.

Vše začalo Madonninou demo nahrávkou písně Everybody. Madonna prý následně asi rok naléhala na DJe z proslulého newyorského klubu Danceteria, aby její píseň v klubu zahrál. Jednoho sobotního večera se tak konečně stalo a v přeplněném klubu se zrovna nacházel i pracovník ze hudebního vydavatelství Sire Records. Nahrávka se mu zalíbila natolik, že Madonnu oslovil a nabídl jí schůzku se svým šéfem Seymourem Steinem, píše magazín Variety. Madonna samozřejmě okamžitě souhlasila.

V té době byl zrovna Stein v nemocnici kvůli problémům se srdcem. To však Madonnu nezastavilo a dále vzpomíná: „Bylo mi to jedno. Jdeme na to! Když jsem se s ním setkala, ležel v nemocniční posteli v boxerkách a tílku! V nose měl kanylu a v ruce kapačku s fyziologickým roztokem! Zubil se jako kočka Šklíba.“ Bizarní setkání ještě dotvořil fakt, že Madonna si do nemocnice nakráčela s obřím kazeťákem na rameni, aby mohla Steinovi ihned několikrát přehrát svou píseň. A vyplatilo se! Návštěva vyústila v podpis smlouvy u Steinovy nahrávací společnosti.

Madonnu ztráta očividně velmi vzala a svým příspěvkem alespoň vzdala hold člověku, který měl v jejím životě tak výjimečné postavení. Přípravy na její nadcházející turné Madonna: The Celebration Tour jí snad pomohou smutek trochu zahnat. Turné startuje v polovině července a má být oslavou celé její kariéry.

Zdroje: Instagram, Variety, redakce