Vendula Pizingerová zavzpomínala na zesnulou dceru Klárku (†5). Oslavila by už 28. narozeniny

„Rodiče by neměli pochovávat děti,“ říká král Théoden ve druhém dílu fantasy trilogie Pán Prstenů. A to platí bez ohledu na to, jestli to řekl nějaký slavný, uznávaný člověk, nebo jen postava z filmu. Takovou zkušenost nechce žádný rodič prožít, ale bohužel osud je občas zákeřný.

Své o tom ví i Vendula Pizingerová. Po svatbě se skladatelem Karlem Svobodou v roce 1995 se jim o rok později narodila holčička, kterou pojmenovali Klára. Jenže už od útlého dětství si musela projít náročnou léčbou rakoviny. Klárka totiž onemocněla leukémií, když jí byly pouhé dva roky. Příběh o tom má ve svém archivu stále deník Aha.

Pro Vendulu ani pro Karla to vůbec nebylo jednoduché období. Jejich dcerka ale byla silná, i přesto, co musela snášet, se stále usmívala. Karel o ní mluvil jako o hrdince. Klárka podstoupila transplantaci kostní dřeně, kterou dostala od jedné dárkyně až z anglického Walesu, léčbu chemoterapiemi, po kterých jí vypadaly všechny vlásky, ale s jejíma velkýma očima to stále byla krásná holčička. Její smrt pro ně oba byla strašná. Vrazila pomyslný klín do jejich manželství – Vendula začala doma pít, Karel chodit za jinými ženami. Dokonce požádal o rozvod, na ten ale nakonec nedošlo.

Vendula dnes na svém Instagramu sdílela krásné video s fotkami s Klárkou a připojila k nim vzpomínku na dcerku, která by dnes oslavila 28. narozeniny. „Vše, o čem se dá mluvit, lze zvládnout. Sebeovládaní je moc, ale pravá moc, je odpustit životu. Je zázrakem, ze osud jedné male holky dokázal pohnout srdcem tolika lidí… až dodnes. A proto díky všem, co pro tento její odkaz věnujete chvíli, byt jen myšlenku a velký dík všem v Kapce naděje,“ napsala ředitelka zmíněné nadace, která se věnuje právě dětem s poruchami krvetvorby, nádorovým onemocněním a těm, které potřebují transplantaci kostní dřeně.

Zdroje: Instagram, Aha!