Vendula Pizingerová si prošla peklem: Prožila smrt dcery Klárky (†5) i manžela Karla Svobody (†68)

Vendule Pizingerové uštědřil život tolik bolestných ran, že by je dokázal unést jen málokdo. V pouhých pěti letech zemřela její dcera Klárka s leukémií a o pár let později Vendula utrpěla další ztrátu, když její manžel Karel Svoboda spáchal sebevraždu.

Vendula Pizingerová po smrti své dcery Klárky založila nadační fond Kapka Naděje. Hlavní činností fondu je pomoc nemocným dětem, zejména s poruchou krvetvorby, která může skončit akutní leukémii, tedy onemocněním, kterému podlehla její dcera Klára. Nadační fond pomáhá i dětem, kteří vyžadují neustálou lékařskou péči, nebo dětem s nádorovým onemocněním.

Nevěděla jsem, jestli skončím se životem

Vendula se v pořadu Po pravdě svěřila o své těžké životní zkoušce, kterou si musela před dvaadvaceti lety projít. Po smrti své dcery se jí zhroutil celý svět a pochopitelně byla touto tragickou událostí zcela zničená. “Nevěděla jsem, jestli skončím se životem, nebo jestli si koupím flašku ferneta, nebo jestli si vezmu prášky. Bylo to prostě strašný,” snažila se popsat emoce, které v té době zažívala. “Pak říkám, vždyť já mám svojí mámu,” našla si Vendula útěchu v nelehké životní situaci. Dále se zmínila, že i její maminka zažila ztrátu dítěte, tedy Vendulina sourozence, kterého dle jejích slov ona nikdy nepoznala.

Klárka v nemocnici rostla

Není pochyb, že Vendula Pizingerová je neskutečně statečná a silná žena. Po ztrátě své dcery se do pražské nemocnice Motol vracela a stále vrací pravidelně, a to i přesto, že v již zmíněné nemocnici zemřela její dcera. “Já se tam vracím ráda, prožila jsem tam s malou krásné chvíle,“ řekla Pizingerová v rozhovoru. „Ona tam vlastně rostla,” dodala.

Další rána

O sedm let později se Pizingerová musela vyrovnat s další tragickou událostí. Její manžel Karel Svoboda (†68) se rozhodl svůj život předčasně ukončit a v roce 2007 spáchal sebevraždu. Podle informací deníku Blesk měl Svoboda trpět depresemi, jak jsme psali zde. A právě Karlův špatný psychický stav byl nejspíš příčinou jeho nešťastného rozhodnutí o dobrovolném ukončení jeho života.

Zdroj: Po pravdě, Blesk