Vendula Pizingerová nebyla pozvána na vzpomínkový koncert pro Karla Svobodu (†68): Chtěl to tak jeho syn Petr

Vztahy mezi bývalou ženou skladatele Karla Svobody, Vendulou Pizingerovou, a Karlovým synem Petrem jsou, jak se říká, na ostří nože. Petr nedávno vydal svou novou knihu Žít, ve které na svého otce vzpomíná, ale také špiní jméno své macechy Venduly. Více si o tom můžete přečíst v článku webu Expres.

V úterý se v Divadle Broadway konal velký vzpomínkový koncert k nedožitým 85. narozeninám legendárního skladatele. Podle informací časopisu Blesk se na pódiu vystřídala spousta nadaných umělců, kteří zazpívali písně, které Karel za celý svůj život složil, například Marián Vojtko, Daniel Hůlka nebo Jitka Boho, která v úchvatných modrých šatech zazpívala píseň z pohádky Tři oříšky pro Popelku.

Přítomné nejspíš šokovalo, že mezi hosty nebyla Vendula Pizingerová Ta na svého zesnulého manžela zavzpomínala doma a na Instagramu, kam nahrála fotku výše. Web Extra má zdroje, které tvrdí, že její účast si nepřál Karlův syn Petr. „Přišel za pořadatelem s tím, že buď on, nebo ona. Že s ní na jedné události nebude,“ zní slova zmíněných zdrojů. Pořadatelé s k tomu nechtěli vyjadřovat, webu Super se ale přece jen jedno vyjádření dostat podařilo.

„Domluvili jsme se s Petrem, že v rámci koncertu zpropaguje svoji novou knihu. Vendule jsem to tak také řekl. Myslím, že by nebylo vhodné zvát obě části znesvářené rodiny. Volal jsem jí, vysvětlil a pochopila to,“ řekl webu Super pořadatel koncertu a majitel divadla Oldřich Lichtenberg. Dodal, že s Vendulou i Petrem má dobré vztahy, ale bohužel nemůže ovlivnit, co se mezi nimi stalo a dál děje.

Zdroje: Expres, Super, Blesk