Soukup si nebere servítky: Sprostě se pustil do novinářů!

Mediální magnát Jaromír Soukup ve svém pořadu VIP svět Speciál otevřeně promluvil o tom, co si myslí o bulvárních novinářích. Někteří z nich dokonce byli jeho zaměstnanci, podotkl. Jak je u něj zvykem, nic mu nebylo svaté a nebál se hojně využívat sprostých výrazů. Tomu se říká vyhlášení války.

Jestli někdo trpí malým sebevědomím, Jaromír Soukup to rozhodně nebude. Zdá se, že mediální magnát sám sebe považuje za střed vesmíru. „VIP svět je show o celebritách. Takový stand-up nebo talk show, co moderuju já. Koneckonců kdo jiný by to na Barrandově moderoval. Přece si nepustím štiku do rybníka. Vždyť by se mohlo ukázat, že to třeba umí líp. A jsme u toho. Existuje sorta bulvárních novinářů, většinou mých bývalých zaměstnanců, kteří mě upřímně a z celého srdce nenávidí. To se vám někdy tak stane. Máte svoje nepřátele, kteří vás třeba nikdy v životě neviděli, ale jsou urputně přesvědčení, že o vás všechno vědí a že jste úplnej idiot,“ rozhorlil se v pořadu VIP svět Speciál.

Jeho slova tak trochu mluví o tom, jako by trpěl nějakým stihomanem. „A oni jsou schopní třeba za čtyři hodiny vyprodukovat 18 článků o tom, že jsem idiot. Já třeba vypadám pěkně, tenhle chlapík vypadá jako idiot, píše jako idiot, tak to asi bude idiot, že jo.“

Nabízí se zeptat, jestli kámen úrazu nebude v tom, jak pan Soukup veřejně kritizuje každou druhou známou osobnost. Kdyby nechtěl být v centru pozornosti, patrně by ubral na razanci. Na druhou stranu si ani jedna strana nemá co vyčítat, Soukupovo rozčilení se dá v určitém smyslu pochopit.

Vlastně to vypadá, že se proti panu Soukupovi spikla celá mediální sféra. „A oni si hrozně přejí, aby mi bylo co nejhůř. Nejlíp abych třeba onemocněl nějakou těžkou chorobou a umřel. To by se jim líbilo. Nebo aby mě přejel autobus nebo aby mě zavřeli do vězení nebo něco strašlivýho,“ pokračoval.

Nakonec odkázal nejznámější zpravodajské weby do zadní části těla a nedá se říci, že by jim přál úspěchy, spíše naopak. „Dokud já budu ve svých firmách, neuvidí na inzerci ani korunu a můžou si stěžovat na lampárně a psát si o tom, že jsem debilní,“ zakončil horlivě.

Teď se naskýtá pouze otázka, do koho se pan Soukup pustí příště. Například Jiřina Bohdalová i další skutečné osobnosti si už vyslechly své.

Zdroj: VIP svět Speciál