Smutná zpráva: Zemřel zakládající člen (†74) Kool & The Gang… Vážná nemoc opět udeřila!

Hudební svět zasáhla mimořádně smutná zpráva. Ve věku 74 let zemřel zakládající člen legendární skupiny Kool & The Gang George „Funky“ Brown. Vrátila se mu vážná nemoc!

Bubeníkovi a skladateli skupiny Kool & The Gang diagnostikovali rakovinu už v minulosti, ale nad nemocí zvítězil a začal opět vystupovat. Po letech se vše zákeřná nemoc vrátila. „George Brown zemřel 16. listopadu 2023 v Los Angeles po boji s rakovinou,“ potvrdil zástupce společnosti Brown pro TMZ. 

Hudebník bojoval s rakovinou plic ve čtvrtém stadiu a naposledy vydechl doma. „Brown je spoluautorem mnoha ikonických písní skupiny, včetně Ladies Night, Too Hot, Jungle Boogie, Celebration a Cherish,“ pokračoval zástupce a dodal: „Když ho požádali, aby popsal svou hudbu. Brown vždy odpověděl: Zvuk štěstí.“

Mluvčí pro magazín TMZ také dodal, že pokud fanoušci chtějí, mohou na počest George přispět na Americkou společnost pro boj s rakovinou plic. Brown svůj vážný zdravotní stav přiznal veřejnosti teprve před měsícem. Zůstala po něm manželka Hannah a 5 dětí.

George Brown byl zakládajícím členem Kool & The Gang. Kromě něj skupinu založili bratři Robert Bell a Ronald Bell, Dennis Thomas, Robert Mickens, Ricky West a Charles Smith. Robert „Kool“ Bell je posledním žijícím členem kapely.