Simona Stašová: Mám ráda život, miluji divadlo

Přestože je Simona Stašová dcerou slavné matky Jiřiny Bohdalové, proslavila se až v pozdějším věku. Nyní patří mezi oblíbené herečky, čas však věnuje spíše divadlu než filmu. Vedle lásky k herectví má však i jiné zájmy, které ji naplňují. S radostí sobě vlastní se věnuje charitativní činnosti.

Někdo hledá životní poslání celý život, někdo ho nenajde nikdy. Simona Stašová se však našla v pomoci ostatním. Nic ji nenaplňuje víc než dobrý pocit, že někomu mohla z vlastní vůle pomoci. „Víte, mít dobrý pocit sám ze sebe, že něco děláte jen pro radost druhých a nic za to nechcete, kromě jejich rozzářených očí a úsměvu, není zase tak málo. Možná chci tam někam nahoru poděkovat za to, že mám dva zdravé syny, že mám práci, která mě baví, chci mít prostě dobrý pocit ze života. A věřte, že charitativní projekty, s nimiž jsem se ráda a dobrovolně svázala, mi k tomuto pocitu pomáhají. Také si říkám, že když už mám známou tvář, ať to pomůže i někomu jinému než mně samotné. Vím, že mi lidé důvěřují a vědí, že když já něco podpořím, opravdu jejich přispění doputuje tam, kam má. Je to opravdu dobrý pocit,“ řekla pro web Sedmička.

Momentálně ji můžete vidět především v divadlu, to rozhodla upřednostnit před filmem. V posledním snímku byla viděna naposledy před šesti lety, jednalo se o film Lída Baarová. Vrátí se někdy do nějaké role? „Uvidíme… Zatím je divadlo moje největší láska,“ prozradila. O tom, proč upřednostňuje divadlo, promluvila i pro deník Blesk. „Ono to souvisí s mým věkem. Kontakt naživo s diváky se stal mojí součástí, stal se mým osobním životem. Divadlo jsem vlastně já, tak to cítím. Každá disciplína v životě potřebuje čas. Já si sama své divadelní scénáře vybírám, volám kolegům, které bych chtěla mít v životě, zda by se mnou na ten divadelní maraton vstoupili, vybírám pana režiséra, výtvarníka, scénografa, hudebníka, zkrátka a dobře tak trochu všechno ovlivňuji podle svého cítění a svého vkusu.“

Simona ráda udržuje balanc mezi osobním a pracovním životě. Svěřila se, že je potřeba umět odpočívat, relaxovat a uvědomit si, že je třeba se těšit i z maličkostí. „Mám ráda život. Čím jsem starší, tím si to víc a víc uvědomuji. Mám ráda chvíle strávené se svými syny a mámou, mám ráda svoje pejsky, mám ráda svoji zahradu, mám ráda knížky, ráda hledám nové komedie… To všechno mě nabíjí a současně u toho všeho relaxuji. Je to jednoduchý recept. Když vás něco a někdo baví, nebere vám energii, naopak vám ji dává. Není to tak těžké,“ prozradila dále deníku Sedmička.

Málokdy bychom viděli Simonu bez úsměvu na tváři. Jak to dělá, že vypadá pořád tak svěže? Má nějaký recept na krásu? Váš vnitřní život se vám vpisuje do tváře. Důležité je žít se střídmostí. Zlatá střední cesta, jak říkávaly naše babičky. A měly pravdu. Můžete všechno, ale s mírou a vědět, kdy přestat. A také kvalitní spánek je skvělý lékař.“

Zdroje: Sedmička.cz, Blesk.cz, Instagram