Saudek (88) přiznal, že má svou oblíbenou prostitutku (70) a kolik platí ženě za dítě ze zkumavky

Nedávno se stáhl do soukromí a zřídka opouštěl svůj domov. Avšak fotograf Jan Saudek (88) udělal výjimku, když přistoupil k vydání limitované edice své pamětní eurobankovky. Velmi otevřeně promluvil o svém aktuálním zdravotním stavu, o zkušenosti s prostitucí a o svém rozhodnutí skoncovat s alkoholem.

Když byl Jan Saudek dotázán, co by si chtěl ještě v životě splnit, padla zmínka o zdraví. ,,Chtěl bych se dožít devadesáti let. Na to mám ještě rok, a věřím, že to dokážu. Jsem zdravý a kapavku jsem neměl už šedesát let. Kapavka je nemoc, kterou můžete získat sexuálním kontaktem,“ odpověděl deníku Aha! poněkud barvitě.

Není se však čemu divit. Saudek je známý svou nákloností k ženám, což ho dostalo i do problémů. Dokonce přiznává, že má intimní vztahy i mimo manželství. ,,Ano, stále se setkávám s jinými ženami, včetně prostitutek. Mám k nim pozitivní vztah, protože jsou obvykle zdravější než některé normální dívky. Dbají na své zdraví, a to si cením. V poslední době mě navštívily dvě prostitutky a jedna z nich, se kterou udržuji vztah už přibližně padesát let, má sedmdesát let. Myslím si, že ženy nestárnou, a je to krásné,“ nestydí se fotograf, který ignoruje negativní postoj své manželky.

Jedné z milenek už v minulosti naletěl, když po něm chtěla „vzorek“ pro umělé oplodnění. Nakonec však musí Saudek platit alimenty, což se velmi prodraží, protože má údajně kolem dvaceti dětí a nejmladšímu synovi jsou tři roky.

,,Viděl jsem ho jednou u řeky. Je to blbý no, ale ta dívka mi řekla, že nebude nic chtít a že chce jenom dítě ze zkumavky, tak jsem to udělal, ale vyžaduje obrovský peníze. Mrzí mě ty peníze, jsou to stovky eur, ale co nadělám. Dítě je zdravý a ona je taky zdravá, ale soudíme se. Něco mám zase ve schránce, takže půjdu k soudu a zase znovu a znovu,“ tvrdí dále pro Aha! Saudek, který se rozhodl také seknout s pitím alkoholu.

Často byl prý v takovém stavu, že si z toho nic nepamatuje, ohrožoval sebe i ostatní a prý také nikdy nepil sám, ale vždy ve společnosti žen. Sám sebe nazval už v minulosti před Expresem jako „ožralu“ a teď se již několik měsíců nenapil. Tak doufejme, že mu to vydrží!

Zdroj: deník Aha!, Expres