Plus size modelka kritizuje dietu Gwyneth Paltrow: „Každý se příliš bojí být tlustý.“

Herečka Gwyneth Paltrow prozradila, jakým způsobem si udržuje štíhlou linii. Kromě přerušovaného hladovění je stěžejní složkou její stravy vývar z kostí a zeleniny. Tento typ diety však mnohé celebrity zvedl ze židle. Stravovací návyky herečky nyní kritizuje i plus size modelka Tess Holliday.

Jak píše magazín Page Six, americká modelka již dříve otevřeně přiznala, že sama bojuje s anorexií. V nedávném videu, ve kterém se vyjadřuje k dietě Gwyneth Paltrow, proto nejprve podotýká, že nechce nikoho soudit. Nicméně vývar z kostí a večerní porci zeleniny nepovažuje Tess za vhodné jídlo. Modelka je rozčarovaná i z toho, že Gwyneth se se svými radami dostala do televizního vysílacího času a ostatní její rady poslouchají. Dle modelky je to proto, že „se každý příliš bojí být tlustý,“ tedy jak samotná Gwyneth Paltrow, tak i její obdivovatelé.

Aby modelka ještě více poukázala na nezdravou obsesi herečky, zavzpomínala na luxusní hollywoodskou akci, během níž seděla právě vedle Paltrow. Podávala se večeře a jednotlivé chody byly již předem stanovené. Dle Tess ale dala Gwyneth hlasitě najevo, že si dá něco jiného. Konkrétně požadovala květákovou pizzu bez sýra.

Plus size modelka ještě, dle britského deníku Independent, podotkla, že na samotné květákové pizze není nic špatného. Jde jí však o princip – celebrita ovlivňuje celou generaci mladých lidí, kteří si pak myslí, že stravovat se jako Gwyneth Paltrow je vhodné. Tess pak celou věc uzavřela tím, že je v pořádku nasytit své tělo a tvrzení, že tuk a sacharidy jsou špatné, je příliš zjednodušující.

Zdroje: Page Six, Independent, Twitter