Petra Janů slaví 70. narozeniny: Oslavu nechtěla, vzpomíná na zesnulou lásku

Zpěvačka Petra Janů sice vypadá svěže a krásně, ale její datum narození postupující věk nepopře. Oslavila krásné 70. narozeniny a jak sama přiznala, na žádné velké oslavy to nevypadá. Za ty roky toho prý má ažaž.

„V soukromí vůbec nic slavit nebudu. Ale kamarádi za mnou přijedou do Jablonce na koncert a tam si ty narozeniny spolu užijeme. Tam si v divadle dáme panáčka, pak mě naštěstí odveze řidič,“ svěřila se před časem eXtra.cz oblíbená zpěvačka, které by kdekdo klidně hádal o dvacet let méně. „Jinak mě to vůbec nebere. Za těch 70 let jsem si odslavila svoje. A když chci slavit, můžu slavit každý den. Nebýt okolí, tak kulatiny vůbec nevnímám, oni mi to připomínají.“ Společnost v poslední době celkově nevyhledává a užívá si klid na samotě v přírodě.

Vlastně ani důvod k oslavám nemá. Téměř před jedenácti lety jí zemřel milovaný manžel Michal Zelenka, který byl její osudovou láskou. Strávili spolu 33 let, brali se totiž v roce 1978. Jeho smrtí ztratila nejen lásku, ale i kamaráda a rádce. Tehdy nevěděla, jak se s tím vypořádat, nakonec však jakýsi klid našla.

Jeho památku uctila tím, že nechala vybudovat rybník, který nese jeho jméno. „Jsem pyšná na to, že se mi konečně podařilo na jeho počest vybudovat rybník Michal. V plánu to bylo déle, konečně se to ale podařilo. Je u mé chalupy, jsem ráda, že se to povedlo dotáhnout. I v katastru už je zapsaný jako rybník Michal,“ svěřila se před rokem eXtra.cz.

Jejich začátky byly celkem úsměvné. Petra pocházela z vesnice, Michal z Prahy, proto na něj pohlížela jako na náfuku. Nakonec se však stali životními partnery. Když onemocněl rakovinou, byl to pro ně šok. Jakmile bylo zřejmé, že se nevyléčí, Petra mu s pomocí lékařů reálný stav zatajila. „Jeho ošetřující lékař mi řekl prognózu, že nemá naději,“ řekla pro Super.cz. Tajemství v sobě držela půl roku.

Zdroje: eXtra.cz, Super.cz, Instagram