Petr Kolář pozbyl velké peníze: Plánuje žalobu za šíření lživých informací

Zpěvák Petr Kolář se v poslední době potýká s nepřízní. Když se snažil prodat dům v pražské Uhříněvsi, vycházely nepravdivé články, které prý vedly k odrazení zájemců. Původní cenu musel nakonec snížit, čímž přišel o značný výdělek. Problém chce řešit žalobou.

Začátkem roku známý zpěvák nabídl k prodeji svoje sídlo. Prvotní nabídka měla činit 30 milionů korun, nicméně vážný zájemce náhle ztratil zájem. Za jeho couvnutím totiž stály články, které vyšly na několika webech. V nich byly uvedeny nepravdivé informace, že je dům zatížený exekucí. To však zpěvák rezolutně popřel.
Do prodeje domu mě nikdo nenutí. Nemusím ho prodávat z těchto důvodů. Je to mé rozhodnutí a jsem rád, že to tak je. Chci změnit styl svého života. Prostě to tak cítím. Jsem impulzivní člověk, a když něco chci, udělám to. Mám rád koně a klid,“ uvedl Kolář dříve pro Showtime.

Články, které vyšly především v Blesku, byly lživé. Nezakládaly se na pravdě a byly zkreslené. Taková negativní informace samozřejmě obchodu neprospívá,“ sdělil časopisu Sedmička realitní makléř Měchura, který se vyjádřil místo Koláře. Zároveň dodal, že Kolář patrně deník Blesk zažaluje. „Vím, že to zvažoval.“

Situaci nepřidaly ani vysoké částky za energie a Kolář byl nucen několikrát snížit cenu. Jak informoval web eXtra.cz, v současné době cena činí 24,3 milionů korun. „Dům je stále v prodeji. Cena, která se v poslední době snižovala, korespondovala s vývojem cen na trhu nemovitostí. Tam situace také není růžová. V minulosti tady nějací zájemci byli, ale bohužel to nakonec nevedlo ke zdárnému konci,“ dodal Měchura.

Prodej domu a humbuk, který se kolem něj rozpoutal, zpěvákovi patrně není po chuti. Dříve neměl problém s novináři komunikovat, nyní se odkazuje na své zástupce.

Zdroje: Sedmička, eXtra.cz, Showtime, Instagram