Penze slavných: Lábus má našetřeno, Žilková nad výší důchodu plakala, Obermaierová se doslova zhroutila a Černocká vrací důchod zpátky státu

Na výši penzí si nestěžují jen obyčejní lidé, ale dotýká se všech, včetně známých tváří. Ačkoli je to k nevíře i celebrity se potýkají s tím, že je výše důchodu nedostatečná a někteří se rozhodli o tomto problému veřejně mluvit.

Někteří jsou se svou penzí spokojeni, jiní nikoli, tak už to v životě bývá. Jak se vyjádřily hvězdy českého showbyznysu o svých důchodech vám trochu přiblížíme.

Jiří Lábus

Jiří Lábus byl v mládí hodně spořivý, a tím pádem si našetřil dost peněz, které se mu v důchodovém věku hodí. Přiznává, že i kdyby neměl našetřeno, z důchodu by vyžil, jen by si nemohl tolik „vyskakovat“. Podle informací webu kafe.cz se herec domnívá, že důchod neodpovídá tomu, kolik za celý svůj život zaplatil státu na daních.

“Když mám důchod nadprůměrný oproti jiným důchodcům, kteří sotva vyjdou. Ale stejně na to, co jsem všechno odevzdal na daních, tak to rozhodně není dostatečné,“ řekl v rozhovoru.

Veronika Žilková

Veronika Žilková svou penzi nebere tak optimisticky jako právě Jiří Lábus. Svěřila s tím, že je z výše důchodů zklamaná. Nechala se slyšet, že její vypočítaná penze činní pouhých 7 tisíc korun, jelikož se vypočítává z divadelního platu, který není nikterak vysoký, uvádí web iPrima.

„Musím říct, že když mi oznámili výši mého důchodu, tak jsem stála před úřadem a plakala jsem,“ svěřila se Žilková a povzdechla si nad tím, že všechno ostatní, co za sebou nechala, od filmů až po pořady, se vlastně nepočítá, jelikož na část toho období nepodléhaly povinnosti platit sociální pojištění.

Jaroslava Obermaierová

Nejvíc dramaticky celou situaci ohledně penzí prožívala herečka Jaroslava Obermaierová, která se dle informací webu iDnes musela přestěhovat z hlavního města na svou chalupu, jelikož neměla peníze na to, aby platila nájemné ve výší 11 tisích korun. To ale není jediný problém známé herečky.

Z důvodu války na Ukrajině se mnozí obávají nedostatku plynu, který má herečka na své chalupě zaveden. „Bojím se, že nám ho vypnou. Děsím se toho, co pak udělám, když nebude. Přemýšlím, jestli nespáchám sebevraždu, kde si půjčím?“ zoufala si herečka. Jak jsme ale psali minulý týden, nedávno si koupila byt na Žižkově, takže situaci asi vyřešila.

Petra Černocká

I Petra Černocká poskytla rozhovor po web České důchody, kde se svěřila s tím, že nemůže říct, zda jí důchod připadá dostatečný či nikoli, jelikož stále pracuje a rozhodla se, že důchod, který jí je pravidelně vyplácen, rozdělí na polovinu. Jednu půlku pak pošle zpět státu a druhou na charitu, jako je Člověk v tísni nebo Lékaři bez hranic. Petra se dle jejích slov celý život připravovala na to, že jednou bude v důchodu. A z toho důvodu ani nikdy nebyla na nemocenské, ale vždy si ji sama hradila.

Zdroj: kafe.cz, iprima, idnes, české důchody