Ornella Koktová už bydlí v novém: Dům stojí téměř mimo civilizaci!

Ornella Koktová konečně sbalila celou rodinu a přestěhovala se na venkov. Z nového domu má nesmírnou radost, byť její snahy o zušlechtění hatí děti. Nic však nedokáže zkazit její radost z domu, který leží uprostřed poklidné přírody.


Ornella Koktová nyní zjišťuje, jaké je to žít na samotě u lesa. S rodinou se rozhodli opustit Prahu a odstěhovali se 70 kilometrů daleko, jak uvádí web Život v Česku. Prý v okolí téměř nikdo nebydlí! Pro aktivní podnikatelku a influencerku rozhodně začíná teprve to pravé dobrodružství. „Chtěli jsme do většího protože, když jsme šli do původního domu, tak jsme měli jen Quentina. Teď je nás pět a chtěli jsme pro děti víc prostoru. Bydlíme teď na Benešovsku, prakticky na samotě u lesa, žije tu sotva dvacet lidí, není tu ani obchod, hospoda, nic. Ani firmy, které doručují potraviny, sem nejezdí. Ale je tu nádherně. Když otevřu okno, slyším, jak okolo dupou zvířata,“ svěřila se webu eXtra.

Lesní zvěř je od nynějška Ornelle blíže než kdy předtím. Naráží na ni na každém kroku. Zdá se, že Ornella objevila úplně jinou dimenzi – plnou poťouchlých obyvatel lesa. „Zvěře je tu vážně hodně. Když jedeme do školy, už se mi stalo, že jelen stál na krajnici, kolem něj laně. Bylo jich asi osm a chtěly jít do silnice, ale on stál na místě, takže se k němu vrátily. Jsou tu i srnci a podobně. Je toho tu vážně spousta, navíc blízko je řeka, takže po ránu jsou tu mlhy, proto je cesta do školy kolikrát drsná. O to víc si dáváme pozor na vysokou,“ vysvětluje Ornella.

Ačkoliv by si chtěla upravit dům ku obrazu svému, děti jí to nedovolí. O cokoliv se snaží, v tom jí zabrání nebo výsledky ihned zdemolují. Přesto si užívá svobodu a volnost, které okolí nabízí. „Můj sen také bylo to, aby tu nebylo moc krámů. A chtěla jsem, aby to bylo útulné, což se splnilo. Taky mi šlo o to, aby se bydlení hodilo do okolí. Šedočerná ultramoderní kostka by tu byla jako trn v oku, naše stavba sem ale krásně zapadá,“ dodala Ornella.

O stěhování mluvila už několik týdnů a mnohokrát přiznala, že balit veškeré věci s malými dětmi stojí opravdu za to. „Řeknu vám to takhle, stěhovat se s malými dětmi je utrpení, totální utrpení, já nevím, kde začít. Tady je krámů,“ svěřila se Blesku. Nakonec se jí však podařilo přestěhovat celou rodinu, přestože její snahy rušily ataky dětí. Ornella je přece podnikavá žena, která všechno zvládne, a tak se se situací zdárně poprala. V brzké době dozajista můžeme očekávat nadšené příspěvky, v nichž bude vyjadřovat radost z poklidného žití u lesa.

Zdroj: eXtra.cz, Blesk, ŽivotvČesku.cz, Instagram