Miloslav Šimek ke konci života bojoval s leukémií, ale vtipkoval i na smrtelné posteli
Byl známý coby jeden z několika komických dvojic. Humor neopustil Miloslava Šimka ani na smrtelné posteli, když ve svých 63 letech prohrál boj s leukémií.
Miloslav Šimek se narodil 7. března 1940 v Praze do rodiny básníka Rudolfa Šimka. Od dětství rád poslouchal desky Voskovce a Wericha. Vystudoval historii, český jazyk a výtvarnou výchovu na Pedagogickém institutu, ale učitelské povolání nikdy nevykonával, uvádí portál Aha.
Už během studií ve dvaceti letech napsal komiks, když se vsadil, že do měsíce napíše scénář a najde interprety. Spolu se svými vrstevníky Vladimírem Bystrovem a Petrem Zunem vytvořili komiks Polotrapno. Právě při jeho uvádění se seznámil s Jiřím Grossmannem, který v pořadu vystupoval jako hudebník se skupinou Dixie Party.
Později se duo Šimek-Grossmann vydalo vlastní cestou. Oba se při psaní scének skvěle doplňovali a rozuměli si tak dobře, že si Šimek po letech už nepamatoval, které věty napsal on a které jeho kolega. Šimkova manželka Magdalena v České televizi vzpomínala, jak po večerech tajně lepili plakáty na sloupy v pražských ulicích, uvádí portál Kafe.cz. Za svůj život vytvořili téměř 50 divadelních pořadů a her, z nichž desítky vyšly knižně nebo v různých médiích. Legendární Šimkovy a Grossmannovy povídky nebo skeče s Luďkem Sobotou (např. Nad dopisy diváků) však dodnes baví příznivce inteligentního humoru.
Ironií osudu onemocněl Šimek stejně jako Jiří Grossmann leukémií a nemoci podlehl 16. února 2004. ,,Ačkoli měl bolesti, nedával to na sobě znát. Ani v těch těžkých chvílích neztrácel optimismus a snažil se nás rozveselit nějakou legrací. I v nemocnici dokázal vždycky říct nějaký vtip, i když mu bylo strašně zle,“ řekla kdysi jeho manželka Magdaléna, s níž měl tři dcery. Obvykle se u jeho nemocničního lůžka střídaly. ,,Byla jsem tam s ním pořád. Vůbec jsem nechodila domů a spala jsem v nemocnici. Poslední noc jeho života jsme byly u jeho lůžka všechny čtyři,“ řekla pro deník Blesk.