Meghan Markle v podcastu mluvila o stereotypu „rozhněvaných černošek“: Bojí se vyjadřovat své názory

Meghan Markle a princ Harry žijí svým novým životem daleko od britské monarchie. Ostatně v novém díle svého podcastu Archetypes řekla, že se ani do královské rodiny vracet nechtějí. Postěžovala si také, že mnohdy mlčí o svém názoru, protože by jinak byla osočena, že je „naštvaná černá žena“.


V epizodě podcastu Archetypes, která provokuje k zamyšlení, se Meghan a její hosté, herečka Issa Rae a televizní moderátorka a komička Ziwe, hluboce ponořily do stereotypu „rozhněvané černošky“, tak často zobrazovaného v médiích. Trio diskutovalo o soudech s ženami jiné barvy pleti, a o tom, proč taková označení nadále existují.

Rasový stereotyp, který vykresluje a vykládá černošky jako temperamentní, příliš hlasité, náchylné k násilí a často zahořklé, také podněcuje škodlivé vnímání černých žen způsoby, které je mohou brzdit v jejich životech a kariéře. Během let, kdy Meghan odstoupila z pozice staršího člena královské rodiny, hlasitě hovořila o tom, jak rasismus ovlivnil její duševní zdraví, kariéru a vztahy.

Všichni víme, že někdy se cítíte naštvaní nebo smutní nebo zranění nebo rozrušení – ale to není pocit specifický pro pohlaví nebo rasu. Přesto tento stereotyp rozzlobené černošky stále přetrvává,“ zamyslela se Meghan.

Ženy se shodly, že se kvůli tomuto stereotypu mnohdy bojí vyjádřit své myšlenky nahlas, jelikož by je společnost ihned označila za ony „rozhněvané černošky“.

Zdroj: NBCnews.com, USmagazine.com, Instagram