Královna Alžběta II. měla pro prince Andrewa plán: Chtěla, aby se věnoval charitativní práci

Poté, co princ Andrew přišel o dobrou pověst kvůli zapletení se do kauzy o zneužívání mladistvých dívek, prý dostal možnost, jak si svou reputaci napravit. Královna Alžběta vymyslela plán, pomocí kterého se mu to mělo podařit.

Po skandálu s Epsteinem, s nímž se měl princ před lety stýkat, ho královna zbavila všech veřejných povinností, ačkoli věřila, že se může vykoupit. Před svou smrtí v roce 2022 panovnice věřila, že existuje jediná možnost, jak očistit jméno jejího syna. Princ Andrew se měl začít věnovat charitativní práci, podotýká web Marca.

Podle zprávy zveřejněné webem Daily Mail se Andrewův vnitřní kruh domníval, že by mohl jít stejnou cestou, jakou se vydal bývalý ministr John Profumo, který čelil skandálu po odhalení milostného románku. Věnování se charitě mu nakonec dopomohlo se v očích veřejnosti očistit. Královna se tak domnívala, že by podobný postup mohl fungovat i u prince Andrewa.

Plány na vykoupení však zhatila Alžbětina smrt. Změna panovníka přinesla určitý obrat. Ačkoliv i král Karel usiluje o to, aby byl jeho bratr očištěn, snaží se ho držet dál od královské rodiny. Především v těchto časech, kdy přes oceán přicházejí útoky ze strany Meghan a prince Harryho.

Zdroje: Marca, Daily Mail