Kalousek řekl překvapivá slova o smrti Karla Schwarzenberga (†85). Češi smutní

Známý exministr, kníže i kandidát na českého prezidenta Karel Schwarzenberg zemřel ve věku 85 let. Čest jeho památce. Češi smutní.

Ve Vídni skonal potomek velkého šlechtického rodu, český exministr zahraničních věcí i bývalý prezidentský kandidát Karel Schwarzenberg. V poslední době byl několikrát hospitalizován. Když si měl v říjnu probrat státní vyznamenání od prezidenta Petra Pavla, ležel také v nemocnici. Podle informací českého Blesku však byl do poslední chvíle čilé mysli. Před smrtí měl odejít na soukromou kliniku ve Vídni, kde to měl blíže k rodině. Skonal v sobotu.

„Bylo mi jasné, že se to blíží, ale stejně je to úder. Byl to jeden z nejdůležitějších a nejlaskavějších lidí v mém životě. Ať odpočívá v klidu, Česká republika by mu měla být navždy vděčná za vše, co pro ni nezištně vykonal,“ napsal k jeho úmrtí bývalý český politik a také exministr Miroslav Kalousek.

Po Schwarzenbergovi zůstala manželka Therese a tři synové. Syn Jan Nepomuk za svého otce v říjnu převzal státní vyznamenání od prezidenta.