Jan Punčochář z Masterchefa shodil téměř 30 kg! Jak se mu to podařilo?

Diváci Jana Punčocháře vídají na obrazovkách jako porotce z kulinářského soutěžního pořadu MasterChef. Vedle toho je samozřejmě skvělým šéfkuchařem, který vlastní restauraci U Matěje v pražských Dejvicích. Kulinářství má doslova v krvi, a proto je v kuchyni jako doma. Jak je na tom však s váhou, když je neustále vystaven pokušení?

Jan Punčochář vaření miluje tělem i duší. Jako kuchař má vytříbený jazyk, ale pokud by měl vybrat jedno oblíbené jídlo, bylo by to pro něj vskutku obtížné. Nicméně nakonec zůstává u staré české klasiky. „Těch je strašně moc! Každý den, když se probudíte, tak máte chuť na něco jiného. Ale říkám si, že asi řízek. Neděle je od slova řízek,“ promluvil v rozhovoru s Aha!.

Slavný šéfkuchař vede úspěšnou restauraci U Matěje, která je natolik populární, že další zakládat v plánu nemá. „Ne, já nechystám nic! Mám v plánu udržet tu, co je tady a teď, zmíněnou restauraci U Matěje, protože ji máme plnou a přeji si, aby to tak bylo i nadále. Mám rád, když projdu restaurací a vidím na stolech jen prázdné talíře.“

Punčochář patří mezi ty muže, kteří mají poměrně mohutnou postavu a jejich váha se dost střídá. Jednu dobu číslo na váze stále stoupalo, proto se rozhodl pro zásadní změnu. Přiznal, že se mu podařilo zhubnout neuvěřitelných 26 kilo. „Jde to nahoru a dolů. Samozřejmě je to o tom, že člověk musí mít extrémně vyvinutou pevnou vůli. A já mám extrémně vyvinutou slabou vůli,“ dodal pro Aha!.

Podobný názor vyjádřil i při rozhovoru s Bleskem v době covidové: „My kuchaři jsme celoživotní degustátoři, takže je těžké si držet štíhlou linii. Celý život bojuji s nadváhou, vyzkoušel jsem všechny diety, ale jediné, co na mě zabírá, je nežrat a pohyb. Naše restaurace je úplně uzavřená, abychom všichni mohli dostávat stoprocentní náhradu mzdy od státu, a tak mám čas na rodinu a sport. Začal jsem denně běhat, jezdit na kole, a hlavně doma denně vařím odlehčená jídla, a to převážně ryby,“ prozradil.

S fyzickou proměnou mu hodně pomáhal soutěžící MasterChefa a kolega Roman Staša. „Byl to boj v posilovně, na běžeckém páse, a i v kuchyni. Chodil jsem cvičit hodně s Romanem Stašou, který mi dělal trenéra. S ním jsem začal navštěvovat posilovny a on mě naučil hodně, co se týče pohybu. Teď už ale žádného trenéra nemám a snažím se cvičit sám,“ přiznal pro iDnes Honza, který si váhu momentálně drží.

Zdroje: Aha!, Blesk, iDnes.cz