James Cameron: Jaké je jmění režiséra filmů Avatar a Titanic?

Při vyslovení jména režiséra Jamese Camerona si každý vybaví jeho celosvětově proslulé filmy Titanic a Avatar. Vydělaly mu takové peníze, že rozhodně mezi chudáky nepatří. Jaké je tedy jeho čisté jmění?

James Cameron je uznávaný filmový režisér a producent, jehož filmy celosvětově vydělaly v přepočtu skoro 160 biliónů korun, přičemž 5 biliónů korun pochází pouze ze Spojených států. Režíroval dva nejvýdělečnější filmy všech dob, Titanic a Avatar, a také mnoho dalších ikonických filmů, jako je Terminátor, Vetřelci, Rambo II, Propast, Terminátor 2, Pravdivé lži a několik dalších.

Není tedy divu, že si přišel na pěkné peníze. Jeho čisté jmění se podle specializovaného webu Celebrity Net Worth odhaduje v přepočtu na 17 miliard korun. Inu, to je částka, o které se nám může leda tak zdát.

Před více jak 25 lety se pro něj natočení Titanicu stalo největším snem, a zároveň výzvou. Toužil ho natočit natolik, že ​​když film překročil rozpočet, rozhodl se přijít o svůj plat 200 milionů korun a souhlasil s tím, že dostane náhradu na základě následného výdělku filmu. To se nakonec ukázalo jako více než 16 miliard korun, jelikož se Titanic tehdy stal nejvýdělečnějším filmem všech dob.

Stejnou cestou se pak vydal i při režírování Avatara, který dodnes vydělává v přepočtu kolem 9 miliard korun a obsadil tak místo Titanicu jako nejvýdělečnějšího filmu všech dob, jak uvádí deník Marca.

Cameron nyní nadšeně očekává uvedení svého nadcházejícího filmu Avatar: The Way of Water. Dle The New York Times prohlásil, že technologické průlomy umožní divákům užít si zážitek naplno. Tento týden byl zveřejněn nejnovější trailer k filmu, který opravdu slibuje skvělou podívanou. Do kin se dostane 16. prosince.

Zdroje: Marca, Celebrity Net Worth, The New York Times