František Němec odmítl nabídku Poledňákové: Promeškal roli v legendární komedii!

Herec František Němec sice nevěřil úspěchu filmů Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny, přesto roli horolezce Luboše přijal. Marie Poledňáková ho chtěla obsadit i do komedie S tebou mě baví svět, to však rázně odmítl! Proč tak učinil?


Poledňáková byla spokojena s jeho výkonem po boku Tomáše Holého, proto chtěla Němce uhnat i na další roli v nezapomenutelné komedii S tebou mě baví svět. Ten však řekl jednoznačně ne a odmítal o tom dále mluvit.

„Je mi to líto, že jsme s Marií udělali jenom dva filmy. Já měl bohužel ale opravdu jinou práci,“

přiznal Němec deníku Aha!. Dodnes však není jasné, jakou roli měl dostat. „Už si to nepamatuju. A ani by to nebylo korektní vzhledem ke kolegům říkat,“ podotkl jen.

Navždy však zůstane spojen se svou neslavnější rolí horolezce Luboše. „Řekne se František Němec a všichni vidí horolezce Luboše a jeho syna Vaška. Někdy mě to pěkně štve a říkám si – to jsem v životě nedokázal nic jiného?“ svěřil se dále Aha!. Na druhou stranu má na natáčení milé a příjemné vzpomínky. „Je to už tak dávno, ale na to natáčení, přiznávám, vzpomínám moc rád. Především na Tomáše Holého.“

Nejzajímavější je, že Němec prvnímu dílu Jak vytrhnout velrybě stoličku moc nevěřil. „A mýlil jsem se. Je asi dost dobrý, když měl to štěstí, že jako dílko ani po mnoha letech nezestárl. Ano, tomu se říká úspěch,“ dodal.

Velmi činný byl také v dabingu. Jeho charakteristický hluboký hlas dodal mnohým postavám určité kouzlo. Jeho přínos byl nakonec oceněn. Jak píše web eXtra.cz, v roce 2021 získal Cenu Františka Filipovského za dlouhodobé herecké mistrovství v dabingu.

Němec je tak trochu záhadný muž. Je to elegán a gentleman a odjakživa si přísně střeží soukromí. Jak uvádí web Dáma.cz, přes padesát let žije se svou manželkou, s níž vychoval dvě dcery, tajemně v ústraní a jen nerad dává autogramy.

Zdroje: Aha!.cz, eXtra.cz, Dáma.cz