Díky umělé inteligenci můžeme vidět, jak by vypadal Freddie Mercury, kdyby byl stále naživu. Vznikl hologram

Dne 24. listopadu 1991 jsme se rozloučili s jedním z nejdůležitějších hlasů v historii lidstva, Freddiem Mercurym. Lídr populární hudební skupiny Queen zemřel ve věku 45 let po dlouhém boji s AIDS.

Dnes, 30 let po jeho odchodu, je jeho odkaz živější než kdy jindy, protože většina jeho největších hitů se nadále hraje na koncertech, v barech, v rádiích, a především v srdcích milionů jeho fanoušků. Nicméně s pokrokem doby, především tím technologickým, můžeme vidět, jak mohou být naši oblíbení zpěváci přivedeni zpět ze záhrobí. Tak se například stalo s kontroverzním hologramem rappera Tupaca během koncertu před pár lety.

Právě pomocí technologií lze docílit toho, jak být i nadále v kontaktu s legendami, jako je Freddie Mercury. Díky umělé inteligencí je možné zjistit, jak by jejich tváře vypadaly dnes. Zpravodajský portál La Vanguardia použil tuto technologii k vytvoření toho, jak mohl zpěvák zestárnout 31 let po své smrti pomocí Stable Diffusion. Na fotografie se podívejte zde.

Písně jako ‚Bohemian Rhapsody‘, ‚We Are The Champions‘ nebo ‚We Will Rock You‘ stále znějí stejně dobře jako v době, kdy vyšly. A přestože Mercuryho hlas už nikdy neuslyšíme, jeho dědictví bude v těchto dílech žít navždy.

Zdroje: La Vanguardia