Bývalá hvězda TV Nova Slávek Boura čelí odsouzení za pašování drog

Bývalá hvězda televize Nova má na krku vážný problém. Policie obvinila moderátora Slávka Bouru z účasti na pašování drog do USA a Austrálie. Měl být součástí zločinecké skupiny, za což mu hrozí 18 let vězení. U Krajského soudu v Českých Budějovicích nyní proběhlo jednání, na kterém vypovídal svědek. A slavnému moderátorovi svými slovy moc nepomohl!

Před třemi lety se médii začala šířit zpráva o pašování drog, do kterého byla zřejmě zapletena bývalá hvězda televize Nova. Hlavní organizátoři prý pocházeli z Vietnamu a k pašování údajně využívali především české páry s nižšími příjmy. O celé kauze jsme informovali zde.

Cestovali prostřednictvím cestovních kanceláří přes USA a část jejich zavazadel podle zveřejněných informací tvořily drogy jako kokain, heroin a metamfetamin. Poplatek za jednu z těchto cest se údajně pohyboval kolem 150 tisíc korun. Celkem byly pašovány stovky kilogramů drog v hodnotě přibližně 2 miliard korun, píše Aha.

Jedním z 58 obviněných lidí je Slávek Boura, bývalý moderátor ranní show Snídaně s Novou. Ten však svou vinu důrazně popírá. Přesto se v těchto dnech musel dostavit ke Krajskému soudu v Českých Budějovicích. Jako jediného ho označila svědkyně Kateřina H., která jako majitelka cestovní kanceláře zajišťovala pro obžalované víza, lety a ubytování.

O pět let později si však už nepamatuje, kolik takových cest bylo a jak se předávaly potřebné dokumenty. Sám Boura se ke slovům svědka odmítl vyjádřit. ,,Vše jsem již řekl v minulosti, takže se k tomu nebudu dále vyjadřovat,“ napsal deníku Blesk. Dříve řekl, že odjel do zahraničí, aby napsal nový koncept pro novou cestovní kancelář.

Zdroje: Blesk, Aha