Janu Šulcovou († 76) doprovodili na věčnost: Pozůstalí si pojistili absolutní soukromí

Minulý týden naposledy vydechla herečka Jana Šulcová († 76). Měsíce před smrtí trpěla těžkou osteoporózou a v minulosti i rozvodem s manželem Oldřichem Víznerem (76).

Jana Šulcová († 76) patřila k legendárním herečkám a hrála ve filmech a seriálech, které televize stále dokola reprízují. Její smrt zasáhla mnoho fanoušků. Přesto se rodina rozhodla udělat kolem jejího posledního rozloučení velké tajemství. Jen několika vyvoleným bylo sděleno, kde a v kolik hodin se bude konat páteční pohřeb.

Volba padla na motolské krematorium ukryté v hustém křoví, kam se nepozorovaně dostane jen málokdo cizí. Podle informací deníku Blesk na obřad dokonce dohlížela ochranka. Rodina a přátelé se s umělkyní rozloučili v naprostém soukromí. „Nesmíme podávat informace,“ řekl jeden ze zaměstnanců krematoria. Stejně ochotně hovořili i její herečtí kolegové. „Je to tajemství, o Janině pohřbu vám nemohu nic říct,“ bránil se jeden z nich. „A už vůbec se o mně nikde nezmiňujte,“ prohlásil rozhodně. Informátoři se doslova báli, že zakázané informace někde uniknou a dopadne to na ně.

Omezená kapacita

Malá kapacita motolského krematoria počet pozvaných jednoznačně snižovala. Prostory pojmou maximálně 80 sedících a 40 stojících smutečních hostů.

Každý se s odchodem blízkého člověka vyrovnává jinak, a tak je přístup jejích nejbližších v čele s dcerami Rozálií a Terezou, které byly s maminkou, když vydechla naposledy, pochopitelný. „Najednou byla pryč. Snažili jsme se zavolat záchranáře, ale ti už jí nedokázali pomoci,“ řekla podle Super.cz zdrcená dcera Rozalia s tím, že za příčinu smrti se považuje infarkt. Herečka také těžce nesla rozvod s bývalým manželem Oldřichem Víznerem, kdy skončila na antidepresivech a utápěla se v alkoholu. Na sklonku života se však rozhodla bývalému manželovi odpustit.

Zdroj: Blesk, Super.cz