Angelina Jolie a Brad Pitt pokračují v bitvě: Zničila to, co nejvíce miloval

Angelina Jolie a Brad Pitt vedou nekončící soudní spor o svůj majetek od doby, co začal jejich rozvod. Hollywoodský herec jí především nemůže odpustit, že porušila jednu z „nejposvátnějších dohod“, kterou spolu uzavřeli.

Středobodem sporu je francouzské vinařství Chateau Miraval. Kdysi šťastný pár se dohodl, že jejich rovnocenné partnerství ve vinařství bude pečlivě řešeno, pokud se někdo rozhodne jejich část prodat. Brad chtěl totiž vinařství přenechat jejich dětem jako součást dědictví, jak podotýká web Marca.

Angelina se však rozhodla dát svůj podíl na trh bez konzultace s bývalým manželem a prodala ho ruskému oligarchovi, informoval minulý rok web Variety. Podíl oficiálně prodala společnosti Tenute del Mondo, vlastněné skupinou Stoli, kterou „nepřímo ovládá“ ruský oligarcha Jurij Shefler. Bývalí partneři se již dříve domluvili, že se dohodnou na kupci společně, nicméně Angelina změnila názor, když se boj o opatrovnictví jejích dětí obrátil proti ní. Pitt již několikrát přiznal, že se vinařství stalo jeho vášní, proto považuje její jednání za velký podraz.

Dokumenty, které získal web Radar Online, tvrdí, že Brad Pitt chtěl mít mimořádné slyšení, ale soudce Nejvyššího soudu v Los Angeles důrazně zamítl jeho návrh. Angelina tvrdí, že nemohla pokračovat ve vlastnictví kvůli „osobním námitkám“, mezitím Pitt tvrdí, že Shefler se pokusil o nepřátelské převzetí a jeho právní zástupce okamžitě podal žalobu, aby od prodeje ustoupili. Jolie následně exmanžela zažalovala o 250 milionů dolarů, v přepočtu 5,5 miliard korun.

Zdroje: Marca, Radar Online, Variety