8 let od sebevraždy Ivety Bartošové (†48): Rychtář pláče u kolejí a ptá se, proč to udělala

Uplynulo už 8 let od chvíle, kdy zpěvačka Iveta Bartošová (†48) spáchala sebevraždu. V pražské Uhříněvsi skočila pod kola jedoucího vlaku. Vybrala si k tomu den, kdy její manžel Josef Rychtář (64) slaví narozeniny.

Stejně jako každý rok 29. dubna se vydal vdovec ke kolejím. „Pořád si kladu otázku, zda jsem nepostřehl něco, co jsem postřehnout měl. Když vám člověk zemře stářím nebo na nemoc, je to něco jiného. Když ale odejde tímto způsobem, ptáte se proč,” popsal deníku Aha! stále zdrcený Rychtář.

Lidé, kteří spáchají sebevraždu, po sobě obvykle nechávají vysvětlení ve formě dopisu či deníku. Jenže to Iveta neudělala. Sice zanechala dopis na rozloučenou, jak zjistil Blesk, pro syna Artura (25) i pro Rychtáře, ale nevysvětlila, co ji k činu dovedlo.

„Ať chci nebo nechci, kladu si stále otázky, nedokážu si na ně odpovědět a nikdo jiný mi na ně už nikdy také neodpoví,” svěřil se smutně Rychtář. Na místě, kde se zastavil aby poklekl ke křížku, projel přesně před osmi lety v 11:29 vlak City Elefant a stal se Ivetě osudným…

Rychtář také vyrazil s kyticí na říčanský hřbitov, kde má Iveta hrob. Prý nosí často bílé, protože se jedná o symbol čistoty a to Iveta byla. Další kytici si bral domů, aby ji položil na malý oltář v obývacím pokoji.

Některé rány se zřejmě nezahojí nikdy.

Zdroj: Aha!, Blesk