DiCaprio nemusel vůbec hrát v Titanicu! Cameron ho málem vyhodil z konkurzu

Leonardo DiCaprio se stal celosvětovou hvězdou díky úspěchu Titanicu, filmu z roku 1997 od režiséra Jamese Camerona. V něm si zahrál po boku neméně známé Kate Winslet. Jak ale Cameron přiznal, během konkurzu málem DiCapria ani nechtěl zvažovat. A to vše kvůli postojům, které tehdy 22letý Leonardo zastával.

Tyto informace prozradil Cameron v rozhovoru s GQ, kde rovněž přiznal, že Winslet už byla vybrána, ale postava Jacka byla stále zahalena otazníky. Když se objevil DiCaprio, vyvstala jakási naděje. „Když Leo vešel, okouzlil všechny, včetně mě. A já řekl: ‚Dobře, pojďme se podívat, jaká je jeho chemie s Kate‘,“ prozradil Cameron, který chtěl vidět, jak to mezi případnými představiteli funguje, než se vrhnou na natáčení filmu.

V tu chvíli dnešní hollywoodská hvězda málem přišla o zlom v kariéře. „Ale Leo pak řekl: ‚Počkejte, já musím na konkurzu číst text? Protože já nečtu.‘ Tak jsem mu potřásl rukou a poděkoval mu, že na konkurz přišel,“ vzpomínal Cameron. „Řekl: ‚Počkat, chcete říct, že když nebudu číst, nedostanu tu roli? Jen tak? A tak jsem mu sdělil: „Toto je gigantický film, který mi zabere dva roky života, proto to nepokazím špatným rozhodnutím o obsazení. Takže buď budete číst, nebo nedostanete tu roli.“ Mladý DiCaprio se nakonec neochotně podvolil a společně s Kate se do toho pustil.

Cameron dodává, že Leo byl komplikovaný: „Každá unce jeho bytosti byla tak negativní, až do chvíle, kdy jsem řekl: ‚Akce! V té chvíli se stal Jackem“. Když viděl, jak mu to společně s Kate na place klape, usoudil, že vybral dobře.

Nakonec se Titanic ve své době stal nejvýdělečnějším filmem v historii. Jak podotýká deník Marca, vyhrál 11 Oscarů a ze dvou hlavních představitelů udělal hollywoodské hvězdy.

Zdroje: Marca, GQ, Instagram